ՊԲ-ն հերքել է Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկատվությունը. հայկական կողմն առաջնագծում ԱԹՍ չի կիրառել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարությունն այն մասին, թե հայկական կողմի հարվածից ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Քիչ առաջ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության կողմից տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարվածից վիրավորում է ստացել զինծառայող Մուրազ Բաբակիշիևը, հերթական ապատեղեկատվություն է:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնագծում իրադրությունը շարունակում է մնալ հարաբերական հանգիստ: Ուղղակի ադրբեջանական քարոչամեքենան աշխատում է իր ոճով՝ փորձելով ապատեղակատվություններ տարածելու եղանակով մոլորության մեջ գցել ինչպես իր, այնպես էլ միջազգային հանրությանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով ոչ միայն չեն կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, այլև շարունակում են խստիվ հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին»,- ասվում է Արցախի ՊԲ հայտարարության մեջ:

Artsakh denies Azerbaijani UAV report
YEREVAN, JULY 25, ARMENPRESS. The defense ministry of Artsakh denied the Azerbaijani defense ministry’s report which said an Azerbaijani soldier has been wounded by Artsakh’s forces.
“The Azerbaijani defense ministry’s report alleging that their serviceman Muraz Babakishev was wounded by a UAV of the Artsakh military is yet another disinformation.
The situation in the frontline remains relatively calm. Simply the Azerbaijani propaganda machine is working as usual, by attempting to mislead both its own community, and the international community through spreading disinformation.
Not only didn’t the Artsakh military use UAVs in the frontline, but they also continue to strictly adhere to the ceasefire regime”, the Artsakhi military said in a statement.