Ցանկանում ենք հաղթել բոլոր խաղերում, կապ չունի՝ մրցակիցը «Սիթի»-ին է, «Ռեալ»-ը թե «Բարսելոնա»-ն. Հենրիխ Մխիթարյան
Ցանկանում ենք հաղթել բոլոր խաղերում, կապ չունի՝ մրցակիցը «Սիթի»-ին է,
«Ռեալ»-ը թե «Բարսելոնա»-ն. Հենրիխ Մխիթարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի կարծիքով՝ «կարմիր սատանաները» միշտ ձգտում ենք հաղթանակի՝ անկախ նրանից, թե ով է մրցակիցը:
«Ես վստահ եմ, որ ավելի լավ մրցաշրջան ենք ունենալու 2017-2018-ում, քանի որ գիտեմ, որ կարող ենք ավելին և ես կարող եմ ավելին: Շարունակելու ենք քրտնաջան աշխատել և հասնել մեր նպատակներին: Ինձ լավ եմ զգում մրցաշրջանի մեկնարկից առաջ գոլեր խփելով»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի պաշտոնական կայքի համաձայն՝ ասել է Մխիթարյանը:
Խոսելով առաջիկա մանչեսթերյան դերբիից հայ կիսապաշտպանը փաստել է. «Իհարկե սա ընկերական հանդիպում է, բայց փորձելու ենք խաղալ մեր լավագույն խաղը, վերջիվերջո մրցում ենք «Մանչեսթեր Սիթի»-ի դեմ: Ամեն դեպքում նրանց դեմ խաղը վեր է պարզապես ընկերական լինելուց: Ցանկանում ենք հաղթել բոլոր խաղում, կապ չունի, թե «Սիթի»-ին է, «Ռեալ»-ը, թե «Բարսելոնա»-ն»:
Այս օրերին «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում ԱՄՆ-ում: «Կարմիր սատանաները» երկու հանդիպում են անցկացրել՝ երկուսում էլ հաղթանակ տոնելով: Մխիթարյանը երկու անգամ դարձել է գոլի հեղինակ:

We wanna defeat every opponent, be it City, Real or Barcelona – says Mkhitaryan
YEREVAN, JULY 20, ARMENPRESS. Armenian international football sensation, midfielder of Manchester United Henrikh Mkhitaryan says the Reds always strive for victory, regardless of who the opponent is, Manchester United reported on the official website.
“I am sure we will have a better season in 2017-2018, because I know that we can do better and I can do better. We will continue to work tirelessly and reach our goals. It feels good to score goals before the season’s launch”, Mkhitaryan said.
Speaking about the upcoming Manchester derby, he said “Sure this is a friendly match, but we will try to do our best, after all we are competing against Manchester City. We wanna win in every match, be it City, Real or Barcelona”.
Mkhitaryan scored two goals recently for Manchester in the United States, where the Reds are holding a training camp and friendly matches.