ԲՏԱ նախարարը ՀՀ-ում Իրանի դեսպանի հետ քննարկել է փոխգործակցությունը նոր մակարդակի հասցնելու հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը մարտի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդում են նախարարությունից:
Նախարարը նշել է, որ Իրանի հետ ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները դարերի պատմություն ունեն, և այժմ կան բոլոր նախադրյալները փոխգործակցությունը նոր մակարդակի հասցնելու համար:
Դեսպան Մեհդի Սոբհանին ընդգծել է իրանական ընկերությունների՝ Հայաստանում գործունեություն ծավալելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև երկու երկրներում անցկացվող ոլորտային միջոցառումներին ու ցուցահանդեսներին մասնակցության հնարավորությունները:

YEREVAN, 30 MARCH, ARMENPRESS. The Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia Mkhitar Hayrapetyan received Friday the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia Mehdi Sobhani, the ministry said.
The minister noted that friendly relations with Iran have a centuries-old history, and now there are all prerequisites for bringing the cooperation to a new level.
Ambassador Mehdi Sobhani stressed the readiness of Iranian companies to operate in Armenia.
During the meeting, the possibilities of participating in field events and exhibitions held in both countries were also discussed.