ԲՏԱ նախարարը ՀՀ-ում Իրանի դեսպանի հետ քննարկել է փոխգործակցությունը նոր մակարդակի հասցնելու հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը մարտի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդում են նախարարությունից:
Նախարարը նշել է, որ Իրանի հետ ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները դարերի պատմություն ունեն, և այժմ կան բոլոր նախադրյալները փոխգործակցությունը նոր մակարդակի հասցնելու համար:
Դեսպան Մեհդի Սոբհանին ընդգծել է իրանական ընկերությունների՝ Հայաստանում գործունեություն ծավալելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև երկու երկրներում անցկացվող ոլորտային միջոցառումներին ու ցուցահանդեսներին մասնակցության հնարավորությունները:

Министр IT-промышленности обсудил с послом Ирана в РА вопрос вывода сотрудничества в на новый уровень
Министр IT-промышленности обсудил с послом Ирана в РА вопрос вывода
сотрудничества в на новый уровень
Министр высокотехнологичной промышленности РА Мхитар Айрапетян 29 марта принял Чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили из министерстваIT-промышленности.
Министр отметил, что дружественные отношения с Ираном имеют многовековую историю, и сегодня есть все предпосылки для вывода сотрудничества на новый уровень.
Посол Мехди Собхани подчеркнул готовность иранских компаний работать в Армении.
На встрече также были обсуждены возможности участия в отраслевых мероприятиях и выставках, проводимых в обеих странах.