ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարը մտադիր է դիմել Ադրբեջանին՝ գերիներին տեսակցելու այց կազմակերպելու պահանջով
ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարը մտադիր է դիմել Ադրբեջանին՝ գերիներին
տեսակցելու այց կազմակերպելու պահանջով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը մտադիր է դիմել Ադրբեջանին՝ գերիներին տեսակցելու այց կազմակերպելու պահանջով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Հայկ Մամիջանյանը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Վաղը պաշտոնական նամակով դիմելու եմ Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի խոսնակին՝ Ադրբեջանում անազատության մեջ պահվող մեր հայրենակիցներին տեսակցելու, իրենց առողջական վիճակին ու պահման պայմաններին ծանոթանալու նպատակով այցելություն կազմակերպելու պահանջով։
Նամակի վերաբերյալ տեղեկացնելու եմ նաեւ ԱՊՀ, ԵԽ եւ Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովների նախագահներին, Եվրոպական խորհրդարանի նախագահին, ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ՀՀ դեսպաններին»,- ասված է գրառման մեջ։

Глава оппозиционной фракции НС обратится к спикеру парламента Азербайджана с требованием посетить пленных
Глава оппозиционной фракции НС обратится к спикеру парламента Азербайджана с
требованием посетить пленных
Глава оппозиционной фракции Национального Собрания Армении “Честь имею” Айк Мамиджанян намерен обратиться к Азербайджану с требованием организовать визит для посещения удерживаемых там армянских военнопленных. Как сообщает Арменпресс, об этом Айк Мамиджанян написал на своей странице в Facebook
“Завтра я напишу официальное письмо спикеру Милли Меджлиса Азербайджана с требованием организовать визит для посещения наших соотечественников, удерживаемых в тюрьмах Азербайджана, ознакомления с состоянием их здоровья и условиями содержания.
Я также проинформирую о письме председателей парламентских ассамблей СНГ, СЕ и Евронест, председателя Европарламента, а также послов стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Армении”, - говорится в записи.