ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարը մտադիր է դիմել Ադրբեջանին՝ գերիներին տեսակցելու այց կազմակերպելու պահանջով
ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարը մտադիր է դիմել Ադրբեջանին՝ գերիներին
տեսակցելու այց կազմակերպելու պահանջով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը մտադիր է դիմել Ադրբեջանին՝ գերիներին տեսակցելու այց կազմակերպելու պահանջով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Հայկ Մամիջանյանը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Վաղը պաշտոնական նամակով դիմելու եմ Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի խոսնակին՝ Ադրբեջանում անազատության մեջ պահվող մեր հայրենակիցներին տեսակցելու, իրենց առողջական վիճակին ու պահման պայմաններին ծանոթանալու նպատակով այցելություն կազմակերպելու պահանջով։
Նամակի վերաբերյալ տեղեկացնելու եմ նաեւ ԱՊՀ, ԵԽ եւ Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովների նախագահներին, Եվրոպական խորհրդարանի նախագահին, ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ՀՀ դեսպաններին»,- ասված է գրառման մեջ։

Head of National Assembly opposition faction intends to appeal to Azerbaijan with the request to organize visit to POWs
Head of National Assembly opposition faction intends to appeal to Azerbaijan with the request
to organize visit to POWs
YEREVAN, JULY 18, ARMENPRESS. Hayk Mamijanyan, Head of the National Assembly opposition "I have honor" faction, intends to appeal to Azerbaijan with the request to organize a visit to see the war prisoners, ARMENPRESS reports Hayk Mamijanyan wrote on his Facebook page.
"Tomorrow, I will write an official letter to the speaker of the Milli Mejlis of Azerbaijan with the request to organize a visit to see our compatriots held in prison in Azerbaijan, to learn about their health condition and conditions of detention.
I will also inform the presidents of the CIS, Council of Europe, and Euronest parliamentary assemblies, the president of the European Parliament, as well as the Ambassadors of the OSCE Minsk Group Co-chair countries to Armenia," Mamijanyan wrote.