«Էրեբունի-Երևան» տոնակատարությունը չի անցկացվի. ֆինանսական միջոցներն այլ նպատակի կծառայեն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի որոշմամբ, հոկտեմբերին նախատեսված «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարությունը չի անցկացվի։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
«Երևան քաղաքի 2021թ. բյուջեով «Էրեբունի-Երեւանի» համար նախատեսված ֆինանսական միջոցները կուղղվեն «100 տուն Արցախում» ծրագրի աջակցմանը, ինչպես նաև՝ Երևանի մշակութային հաստատությունների զարգացման ծրագրերին։ Մասնավորապես, միջոցներ կհատկացվեն «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի և 90-ամյա հոբելյանը նշող Երևանի պատմության թանգարանի արդիականացման ծրագրերին»,- նշել է Կարապետյանը:

Празднование «Эребуни-Ереван» не состоится: средства будут направлены на другие цели
ЕРЕВАН, 18 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Решением мэра Еревана Айка Марутяна запланированные на октябрь торжества «Эребуни-Ереван» не будут проводиться.
Об этом, как сообщает «Арменпресс», заявил официальный представитель мэрии Акоп Карапетян.
«Финансовые средства, предусмотренные бюджетом Еревана 2021г. для празднования "Эребуни-Ереван", будут направлены на поддержку программы "100 домов в Арцахе", а также на программы развития культурных учреждений Еревана. В частности, средства будут выделены на программы модернизации Историко-исторического музея Эребуни, который отмечает свое 90-летие,  и историко-археологического музея-заповедника Эребуни», - сказал Карапетян.