Արարատ Միրզոյանն ու Լևոն Շիրինյանը քննարկել են Հայաստանում ծավալվող ներքաղաքական զարգացումները
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Հայաստանի Քրիստոնեա-Ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Լևոն Շիրինյանի հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԺ նախագահն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Կարծիքներ ենք փոխանակել առկա իրավիճակի հաղթահարման ուղղությամբ իրականացվող և իրականացվելիք քայլերի վերաբերյալ։ Անդրադարձ է կատարվել գերիների վերադարձի, Արցախում վերջին օրերին տեղի ունեցող իրադարձություններին և Հայաստանում ծավալվող ներքաղաքական զարգացումներին։
Պարոն Շիրինյանը ուշադրություն է հրավիրել դատական համակարգում առկա խնդիրներին և դրանց վերացման ուղղությամբ բարեփոխումների անհրաժեշտությանը։ Խորհրդակցությունները տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ շարունակվելու են»,- գրել է Միրզոյանը։

Арарат Мирзоян и Левон Ширинян обсудили внутриполитические развития в Армении
Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян встретился с председателем Христианско-демократической партии Армении Левоном Шириняном. Как сообщает Арменпресс, об этом сообщил председатель НС на своей странице в Facebook.
«Мы обменялись мнениями о шагах, которые необходимо предпринять для выхода из сложившейся ситуации. Было затронуто возвращение пленных, последние события в Арцахе и внутриполитические события в Армении.
Г-н Ширинян обратил внимание на существующие в судебной системе проблемы и необходимость реформ для их устранения. Консультации с представителями различных политических сил будут продолжены», - написал Мирзоян.