Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ֆրանսիայի դիվանագետները կքննարկեն ԼՂ շուրջ ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ֆրանսիայի դիվանագետները նոյեմբերի 18-ին Մոսկվայում կքննարկեն Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի» - ին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, հաստատելով լրատվամիջոցներում տարածած տեղեկությունները:
«Ռուսական կողմից հանդիպումը անցկացնում է ՌԴ ԱԳՆ հատուկ հանձնարարությունների գծով դեսպան Իգոր Պոպովը», - հավելել է Զախարովան:
Ավելի վաղ, Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լե Դրիանը հայտնել էր, որ նոյեմբերի 18-ին Մոսկվայում դիվանագետների մասնակցությամբ կկայանա հանդիպում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցով:

Russian, American and French diplomats to discuss situation over Nagorno Karabakh
YEREVAN, NOVEMBER 17, ARMENPRESS. The Russian, U.S., and French diplomats will discuss the situation over Nagorno Karabakh on November 18 in Moscow, ARMENPRESS reports official representative of the Russian Foreign Ministry Maria Zakharova told Ria Novosti, confirming the information spread by the media.
She added that Ambassador at large Igor Popov will participate in the meeting from the Russian side.
Earlier, French Foreign Minister Jean-Yves Le Drian announced that a meeting with diplomats on the settlement of the Nagorno Karabakh conflict will be held in Moscow on November 18.