Հայաստանում «Սու-30CM» կործանիչները դուրս են եկել մարտական հերթապահության
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Սու-30CM» գերժամանակակից ինքնաթիռները դուրս են եկել մարտական հերթապահության: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հրապարակելով տեսանյութ:
««Սու-30 CM»-ները դուրս են եկել մարտական հերթապահության` ապահովելու ՀՀ օդային սահմանների անձեռնմխելիությունը»,-նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացրել է, որ Սու-30 CM բազմաֆունկցիոնալ գերժամանակակից կործանիչների մարտական հերթապահությունը կրելու է մշտական բնույթ։
«ՍՈւ 30 ՍՄ» բազմաֆունկցիոնալ գերժամանակակից ինքնաթիռների առաջին խմբաքանակը Հայաստանում է եղել 2019 թվականի դեկտեմբերին: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում մասնակցել է ինքնաթիռների դիմավորման արարողությանը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել էր, որ «ՍՈւ 30 ՍՄ» ինքնաթիռների ձեռքբերումը շատ կարևոր նշանակություն ունի Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ապահովման տեսանկյունից:

Истребители Су-30 CM Армении вылетели на боевое дежурство
Сверхсовременные истребители Су-30 CM Армении вылетели на боевое дежурство. Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Су-30 CM для обеспечения неприкосновенности воздушных границ Армении вышли на боевое дежурство”, - отметил Никол Пашинян.
Пресс-секретарь МО Шушан Степанян сообщила, что боевое дежурство многофункциональных сверхсовременных истребителей Су-30 CM будет носить постоянный характер.
Первая партия многофункциональных сверхсовременных истребителей Су-30 CM прибыла в Армению в декабре 2019 года. Премьер-министр Армении Никол Пашинян принимал участие в церемонии встречи самолетов в Гюмри. Никол Пашинян тогда подчеркнул, что приобретение самолетов Су-30 СМ имеет очень важное значение с точки зрения обеспечения безопасности Республики Армения.