Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 349 նոր դեպք․ ապաքինվել է ևս 605, մահացել 12 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հուլիսի 7-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 29285 դեպք, որոնցից 16907-ն` առողջացած: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացավ ՀՀ առողջապահության նախարարության «Ֆեյսբուք»-ի էջից:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 11711 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 125088 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված  349 նոր դեպք և 605 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 503 (ավելացել է ևս 12-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 58 (կին), 70 (կին), 72 (տղամարդ), 56 (կին), 56 (կին), 63 (տղամարդ), 81(տղամարդ), 80 (կին), 82 (կին), 85 (տղամարդ), 54 (կին) և 60 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 164 է:

В Армении подтверждено 349 новых случаев COVID-19: выздоровели 605 человек, 12 летальных исходов
В Армении по положению на 7 июля подтверждено 29 285 случаев COVID-19, из которых выздоровели 16 907.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11 711 пациентов. Всего было проведено 125 088 тестов.
Выявлено 349 новых случаев заражения, 605 пациентов выздоровели.
В общей сложности из-за COVID-19 зарегистрировано 503 случая смерти (увеличилось на 12)
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были: 58 лет (женщина), 70 лет (женщина), 72 лет (мужчина), 56 лет (женщина), 56 лет (женщина), 63 лет (мужчина), 81 года (мужчина) 80 лет (женщина), 82 лет (женщина), 85 лет (мужчина), 54 лет (женщина) и 60 лет (женщин). Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 5 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 164.