Երևանում կանցկացվի Ներառական արվեստի միջազգային փառատոն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Կառուցել կամուրջներ» ծրագրի շրջանակում Երևանում հոկտեմբերի 9-12-ը տեղի կունենա Ներառական արվեստի միջազգային փառատոնը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հոկտեմբերի 9-ին կկազմակերպվի համերգային ծրագիր, իսկ 10-12-ին՝ թատերական լաբորատորիաներ:
Լաբորատորիաների շրջանակում Հայաստանի լավագույն արվեստագետներից շատերը  կվարեն մշակութային խմբակներ՝ թատերական արվեստ, ազգային և ժամանակակից պար, հայկական ազգային երգ, երգչախումբ, գործիքային երաժշտություն, թատերական դեկորացիայի պատրաստում, թատերական զգեստի պատրաստում, թատերական ռեկվիզիտի պատրաստում ուղղություններով։
Այս աշխատանքների արդյունքում կծնվի թատերական ներկայացում՝ Հովհաննես Թումանյանի «Խոսող ձուկը»  հեքիաթի հիման վրա գրված սցենարով։

В Ереване пройдет Международный фестиваль инклюзивного искусства
В рамках программы “Устанавливать мосты” с 9 по 12 октября в Ереване пройдет Международный фестиваль инклюзивного искусства.
Как передает «Арменпресс», 9 октября состоится концертная программа, а с 10 по 12 октября -театральные лаборатории.
В рамках лабораторий многие из лучших деятелей искусства Армении будут вести культурные кружки по разным направлениям: театральное искусство, национальный и современный танец, армянская национальная песня, хор, инструментальная музыка, театральная декорация, подготовка театрального костюма, подготовка театрального реквизита.
За эти будет поставлено театральное представление по сценарию, написанному на основе сказки Ованеса Туманяна “Говорящая рыба”.