Հայաստանի և Լիբանանի նախագահները բարձր մակարդակի բանակցություններ կանցկացնեն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով փետրվարի 21-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Աունը:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են Լիբանանի Հանրապետության նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահի, Ազգային ժողովի նախագահի, վարչապետի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում նախագահ Միշել Աունը հանդիպում կունենա նաև Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ, այնուհետև կայցելի Մայր Տաճար և գանձատուն:
Հանրապետության Նախագահի նստավայրում հայ-լիբանանյան բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Միշել Աունը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:

Armenian, Lebanese Presidents to hold high-level talks in Yerevan
YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. At the invitation of Armenian President Serzh Sargsyan, President of Lebanon Michel Aoun will arrive in Armenia on an official visit on February 21, the Presidential Office told Armenpress.
During the visit the Lebanese President will meet with the top leadership of Armenia – the President, the Parliament Speaker and the Prime Minister.
President Michel Aoun will also meet with His Holiness Catholicos of All Armenians Garegin II at the Mother See of Holy Etchmiadzin.
At the end of the Armenian-Lebanese high-level talks at the Presidential Palace, the two Presidents will issue statements for media summing up the meeting results.