Aqua խումբը բեմ Է վերադառնում 20-ամյա ընդմիջումից հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Aqua սկանդինավյան փոփ-խմբի մասնակիցները հայտարարել են, որ բեմ կվերադառնան 20-ամյա ընդմիջումից հետո: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Mirror-ը: Երաժիշտները պատմել են, որ Կանադա շրջագայության կմեկենեն 2020 թվականին, իսկ ապրիլին պլանավորում են ելույթ ունենալ Կալիֆոռնիայի Coachella փառատոնում:
«Այժմ աշխատում ենք նոր երաժշտության վրա: Ամենախիստ դատավորները մենք ենք: Մինչեւ իդեալական հնչեղության չհասնենք, ոչինչ չենք թողարկի»,- հայտարարել Է խմբի մենակատարուհի Լենե Նյուստրյոմը՛ Aqua խումբն ստեղծվել Է 1989 թվականին: Դրա կազմում կար չորս մասնակից՝ Ռենե Դիֆը, Սյորենա Ռաստեդը, Կլաուս Նորենը եւ Լենեն:
1990-ական թվականներին խումբը Դանիայում առավել մեծ ժողովրդականություն վայելողներից մեն Էր Doctor Jones, Turn back time եւ Barbie girl հիթերի շնորհիվ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Группа Aqua объявила, что возвращается на сцену спустя 20 лет
Участники скандинавской поп-группы Aqua объявили, что вернутся на сцену после 20-летнего перерыва.Как передает Арменпресс, об этомсообщаетMirror.
Музыканты рассказали, что отправятся в тур по Канаде в 2020 году, а в апреле планируют выступить на фестивале Coachella в Калифорнии.
Сейчас работаем над новой музыкой. Самые суровые судьи — это мы. Пока не добьемся идеального звучания, ничего не выпустим, — заявила солистка группы Лене Нюстрём
Группа Aqua была образована в 1989 году. В нее входило четыре участника: Рене Диф, Сёрена Растед, Клаус Норрен и Лене.
В 1990-х годах коллектив был одним из самых популярных в Дании благодаря хитам Doctor Jones, Turn back time и Barbie girl.