Հայաստանի խորհրդարանն Independent-ի ամենագեղեցիկ շենքերի տասնյակում չորրորդն է
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հեղինակավոր «Independent»-ը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի շենքը ներառել է ամենագեղեցիկ խորհրդարանների տասնյակում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ տասնյակը բացում է Հունգարիայի խորհրդարանը, երկրորդ տեղում Ռումինիայի խորհրդարանն է, երրորդում՝ Տրինիդադ և Տոբագոյինը, չորրորդում՝ Հայաստանի Հանրապետությանը, հինգերորդում՝ Անգոլայինը:
Ամենագեղեցիկ խորհրդարանների վեցերորդ տեղում է ԱՄՆ սենատի շենքը, յոթերորդում՝ Հնդկաստանի խորհրդարանը, ութերորդում՝ Կանադայինը, իններորդում՝ Սեյշելյան կղզիներինը: Իսկ լավագույն տասնյակը եզրափակում է Բութանի Թագավորության խորհրդարանը:

“Independent”: Парламент Армении занимает четвертое место в десятке самых красивых зданий
Авторитетная “Independent” включила здание Национального собрания Республики Армения в десятку самых красивых парламентов.
Как передает «Арменпресс», десятку открывает парламент Венгрии, на втором месте - парламент Румынии, на третьем - Тринидада и Тобаго, на четвертом - Республики Армения, на пятом –Анголы.
Шестое место среди самых красивых парламентов занимает здание Сената США, на седьмом -парламент Индии, на восьмом - Канады, на девятом - Сейшельских островов. Замыкает десятку лучших Королевство Бутан.