Լիտվայի Սեյմասի խոսնակը հարգանքի տուրք է մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիտվայի Սեյմասի խոսնակ Վիկտորաս Պրանցկետիսն ու պատվիրակության անդամներըՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի ուղեկցությամբ հոկտեմբերի 4-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի` 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, Վիկտորաս Պրանցկետիսը Սեյմասի անունից ծաղկեպսակ է դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները:

Speaker of Seimas of Lithuania honors memory of Armenian Genocide victims
YEREVAN, OCTOBER 4, ARMENPRESS. The Speaker of the Seimas of Lithuania Viktoras Pranckietis and the members of delegation accompanied by the Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia Lena Nazaryan visited Tsitsernakaberd 1915 Armenian Genocide Memorial Complex on October 4.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the parliament of Armenia, on behalf of the Seimas Viktoras Pranckietis laid a wreath at the monument perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims and put flowers at the eternal fire and honoured in silence the memory of Holy Martyrs.
The guests were in the Armenian Genocide Museum-Institute, got familiarized with the documents and observed the exhibits.
Viktoras Pranckietis left a note in the Book of Memory of Honorable Guests: “We know, we remember and we mourn.