Վլադիմիր Պուտինն ուղիղ եթերում պատասխանում Է ռուսաստանցիների հարցերին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ուղիղ եթերում պատասխանում Է ռուսաստանցիների հարցերին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
«Ուղիղ գիծ Վլադիմիր Պուտինի հետ» ծրագրի նախաշեմին 1,5 միլիոնից ավելի ռուսաստանցիներ են դիմել ՌԴ նախագահին: Համապատասխան տվյալներով ինֆոգրաֆիկան ցուցադրված Է «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքի եթերում:
Վիճակագրական տվյալների համաձայն, որոնք հրապարակված են «Ուղիղ գիծ Վլադիմիր Պուտինի հետ» ծրագրի պաշտոնական կայքում, 2018 թվականին ռուսաստանցիների դիմումների ընդհանուր թիվը կազմել Է 2,7 միլիոն, առավելագույն թվաքանակը գրանցվել Է 2015 թվականին՝ 3,25 միլիոն:
2019 թվականին Վլադիմիր Պուտինի հետ «Ուղիղ գիծը» կկայանա արդեն 17-րդ անգամ: Առաջին անգամ ռուսաստանցիների հետ պետության ղեկավարի շփման այդ ձեւաչափը կազմակերպվել Է 2001 թվականի վերջին, այդ ժամանակվանից նախագահի հետ ուղիղ գիծն անցկացվել Է ամեն տարի, բացառությամբ 2004 եւ 2012 թվականների:

"Прямая линия с Владимиром Путиным" - 2019. Онлайн
Президент России Владимир Путин в прямом эфире отвечает на вопросы россиян.Специальная программа "Прямая линия с Владимиром Путиным" выходитв 17-й раз.
Более 1,5 млн обращений к президенту России зарегистрировано по состоянию на 10:00 мск четверга в преддверии программы "Прямая линия с Владимиром Путиным", начало которой планируется в полдень. Инфографика с соответствующими данными продемонстрирована в эфире телеканала"Россия-24".
Согласно статистическим данным, опубликованным на официальномсайтепрограммы "Прямая линия с Владимиром Путиным", в 2018 году общее число обращений россиян составило 2,7 млн, максимальное количество было зарегистрировано в 2015 году - 3,25 млн вопросов,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
В 2019 году "Прямая линия с Владимиром Путиным" состоится уже в 17-й раз. Впервые такой формат общения главы государства с россиянами был организован в конце 2001 года, с тех пор прямая линия с президентом проходила ежегодно, кроме 2004 и 2012 годов.