Երևանի մետրոպոլիտենի ֆուտբոլային գնացքի առաջին ուղերթը՝ ապրիլի 26-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 14-27-ը Երևանում կայանալիք Եվրոպայի Մ-19 առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի բրենդային դիզայնովձևավորվածֆուտբոլային գնացքը 3 ամիս շարունակ՝ մինչ¨ տարվա կարևորագույն իրադարձության մեկնարկը և ամբողջ մրցաշարի ընթացքում, կիրականացնի իր ուղերթները Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Ապրիլի 26-ին՝ ժամը 11:30-ին՝Երևանի մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարանի կառամատույցում, կկայանաԵրևանի մետրոպոլիտենի ֆուտբոլային գնացքի առաջին ուղերթի մեկնարկն ազդարարողմիջոցառումը: Ժամանցային ծրագրի հանդիսավարն է ճանաչված դերասան, երգիչ և հաղորդավար Արամ MP3-ն: Ներկա կլինեն Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Ոսկանյանը և ֆուտբոլիստները:
Հյուրերի թվում են Հայաստանի ազգային հավաքականի լեգենդար ֆուտբոլիստներ, այլ մարզաձևերում աշխարհի և օլիմպիական չեմպիոններ, այլ պաշտոնյաներ:

Первый рейс “футбольного” поезда Ереванского метрополитена состоится 26 апреля
На станциях Ереванского метрополитена в течение 3 месяцев, до начала важнейшего события года - финального турнира чемпионата Европы до 19 лет, который состоится в Ереване с 14 по 27 июля, и в течение всего турнира будет ездить “футбольный” состав, оформленный брендом турнира.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщила ФФА. 26-го апреля в 11:30 на станции метро “Барекамутюн” состоится мероприятие, посвященное старту первого рейса “футбольного” состава Ереванского метрополитена. Ведущий развлекательной программы - известный актер, певец и телеведущий Арам MP3. Будут присутствовать главный тренер сборной Армении до 19 лет Артур Восканян и футболисты.
В числе гостей легендарные футболисты национальной сборной Армении, чемпионы мира и Олимпийских игр в других видах спорта и другие должностные лица.