Զինեդին Զիդանն առաջիկա 4 տարիներին կգլխավորի Ֆրանսիայի ազգային հավաքականը
Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ, Մադրիդի «Ռեալ»-ի նախկին գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը պայմանագիր է ստորագրել Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ և առաջիկա 4 տարիներին կգլխավորի Ֆրանսիայի ազգային հավաքականը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ֆուտբոլային ինսայդեր Ֆաբրիցիո Ռոմանոն։
Նա հայտնել է, որ պայմանագիրը ստորագրվել է մինչև 2030 թվականը։
Զինեդին Զիդանը Ֆրանսիայի հավաքականի ղեկին կմասնակցի 2027 թվականի Ազգերի լիգայի մրցաշարին, 2028 թվականի Եվրոպայի առաջնությանը և 2030 թվականի աշխարհի առաջնությանը։
Հիշեցնենք, որ Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի արդեն նախկին գլխավոր մարզիչ Դիդյե Դեշամն աշխարհի 2026 թվականի առաջնության ավարտից հետո լքել էր իր պաշտոնը։ Ֆրանսիայի հավաքականն աշխարհի 2026 թվականի առաջնությունում հասավ մինչև կիսաեզրափակիչ, որտեղ 2-0 հաշվով զիջեց Իսպանիայի հավաքականին, որն էլ իր հերթին  եզրափակչում հաղթեց Արգենտինայի հավաքականին  և հռչակվեց աշխարհի չեմպիոն։ Իսկ Ֆրանսիայի հավաքականը երրորդ տեղի համար խաղում մրցեց Անգլիայի հավաքականի հետ և պարտվեց 6-4 հաշվով։

В ближайшие 4 года возглавлять сборную Франции будет Зинедин Зидан
Бывший игрок сборной Франции по футболу, бывший главный тренер мадридского «Реала» Зинедин Зидан подписал контракт с Футбольной федерацией Франции и будет руководить сборной страны в течение следующих 4 лет.
По сообщению Арменпресс, об этом написал на своей странице в Facebook футбольный инсайдер Фабрицио Романо.
Он сообщил, что контракт подписан до 2030 года.
Во главе сборной Франции Зинедин Зидан примет участие в Лиге наций 2027 года, чемпионате Европы 2028 года и чемпионате мира 2030 года.
Напомним, что бывший главный тренер сборной Франции Дидье Дешам покинул свой пост после окончания чемпионата мира 2026 года. Сборная Франции дошла до полуфинала чемпионата мира 2026 года, где со счетом 0:2 проиграла Испании, которая, в свою очередь, победила Аргентину в финале и стала чемпионом мира. Сборная Франции также сыграла против Англии в матче за третье место, проиграв со счетом 4:6.