Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան և Free News հեռուստաընկերությունը սկսում են համագործակցություն, որի շրջանակում Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի հանդիպումները կհեռարձակվեն Free News հեռուստաընկերության եթերում՝ մայրաքաղաքային սփռմամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան։
«Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ շարունակվում են բանակցությունները՝ Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի հանդիպումները նաև հանրապետական սփռում ունեցող հեռուստաընկերությամբ հեռարձակելու ուղղությամբ։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հետևողականորեն շարունակում է աշխատանքները՝ Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի հեռարձակման հնարավորությունների ընդլայնման և առաջնության առավել լայն հասանելիության ապահովման նպատակով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

The Football Federation of Armenia (FFA) and Free News TV have entered into a new partnership that will bring Armenian Premier League matches to viewers through Free News’ broadcast platform, with coverage available across Yerevan.
“At the same time, we would like to inform you that negotiations are ongoing to also broadcast Armenian Premier League matches on a television channel with nationwide coverage,” the FFA said in a press release.
The Football Federation of Armenia added that it continues its efforts to expand broadcasting opportunities for the Armenian Premier League and ensure wider access to the championship.