Արմեն Գյուլբուդաղյանցը՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՖՖ-ից: Հոկտեմբերի 13-ին և 16-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի ՈՒԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի մրցաշարի հերթական տուրերի հանդիպումները՝ Երևանում մրցելով համապատասխանաբար Ջիբրալթարի և ՆՀՀ Մակեդոնիայի հավաքականների հետ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեն այսօր հաստատել է Արմեն Գյուլբուդաղյանցին Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում: Մարզչական շտաբում ընդգրկվել են Սուրեն Չախալյանը, Աշոտ Ավետիսյանը, Ռոման Բերեզովսկին (դարպասապահների մարզիչ):
Հայաստանի Մ-19 և Մ-17 հավաքականների մարզչական շտաբերում ևս տեղի են ունեցել փոփոխություններ: Խզվել են պայմանագրերը արգենտինացի բոլոր մարզիչների հետ: Մ-19 հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Արթուր Ոսկանյանը, իսկ Մ-17 հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Կարեն Բարսեղյանը:

New coach named for Armenian National Football Team, Berezovsky included in staff
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. The Executive Committee of the Football Federation of Armenia today confirmed Armen Gyulbudaghyants as the new head coach of the Armenian national football team.
Gyulbudaghyants is a former football player and has been coaching Armenian clubs since 2001.
Armenia faces Gibraltar and Macedonia on October 13 and 16 in UEFA Nations League matches.
Suren Chakhalyan, Ashot Avetisyan and Roman Berezovsky have been included in the staff. Berezovsky has been appointed goalkeeping coach, the football federation said.
The trainer staffs of the U19 and U17 teams of Armenia also underwent changes. Contracts with all Argentine coaches have been terminated. Arthur Voskanyan has been appointed as interim coach of the U19 team, while Karen Barseghyan was installed as interim coach of the U17 team.