Սերժ Թանկյանը ժամանեց Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: System of a Down խմբի մեներգիչ, աշխարհահռչակ երաժիշտ Սերժ Թանկյանը ժամանեց Երևան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում Թանկյանին դիմավորեց ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամներ, երկրպագուներ:
«Նիկոլ Փաշինյանը հուսադրող թեկնածու է: Ամբողջ ժողովրդով հույս ունենք, սակայն բոլորս էլ պետք է մեր աչքը նրա վրա պահենք: Ես ոգևորված եմ և ուրախ, որ այստեղ եմ»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց Սերժ Թանկյանը:
Փաշինյանն էլ նշեց, որ սա իր և Թանկյանի առաջին հանդիպումն է. դրանից առաջ շփվել են միայն հեռախոսով: «Մեր առաջին շփումից սակայն կարծես մենք արդեն հին բարեկամներ լինեինք»,- ընդգծեց Նիկոլ Փաշինյանը:

Серж Танкян прибыл в Ереван
Солист всемирно известной рок-группы System of a Down Серж Танкян прибыл в Ереван. Как сообщает Арменпресс, в международном аэропорту «Звартноц» Танкяна встретили кандидат в премьер-министры Армении Никол Пашинян, члены партии «Гражданский договор» и поклонники его творчества.
«Никол Пашинян - обнадеживающий кандидат. Мы всем народом надеемся, но все мы должны следить за ним. Я взволнован и рад быть здесь», - сказал Серж Танкян на брифинге с журналистами.
Пашинян отметил, что это его первая встреча с Танкяном: до этого они общались только по телефону. «С нашего первого контакта мы, кажется, стали хорошими друзьями», - сказал Никол Пашинян.