Շարմազանովը մանկապարտեզային պայքար է որակում Նիկոլ Փաշինյանի գործողությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդգծեց, որ չի ցանկանում մեկնաբանել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության որևէ գործողություն, քանի որ այդ կուսակցության վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանի քայլերը մանկապարտեզային պայքար են հիշեցնում: «Ես չեմ պատրաստվում քաղաքական բանավեճը իջեցնել «Սնիկերս»-ի կամ «Թվիքս»-ի մակարդակի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Շարմազանովը:
Ապրիլի 9-ին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Արփի Դավոյանի տան դռան առաջ գլխատված թռչուն էր հայտնաբերվել, ինչը Դավոյանն իրեն վախեցնելու փորձ էր որակել: Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը դեպքի առնչությամբ հայտարարել էր, որ ցանկացած գործողություն ստանալու է պատասխան՝ նշելով, որ ինքը պատասխան գործողություն կկազմակերպի ու Էդուարդ Շարմազանովի դռան առաջ կտրտած «Սնիկերս» կդնի։

YEREVAN, APRIL 10, ARMENPRESS. Vice Speaker of Parliament Eduard Sharmazanov told reporters he doesn’t want to comment on any actions of the opposition Civil Contract party, because the actions of opposition MP Nikol Pashinyan, member of the board of the party, resembles infantile kindergarten fight.
“I am not planning to downgrade a political debate to the level of Snickers or Twix”, Sharmazanov said.
Earlier on April 9, Civil Contract party member Arpi Davoyan discovered a decapitated bird outside her home, which Davoyan interpreted as an attempt to intimidate her.
Pashinyan’s reaction to Davoyan’s discovery was that any action will get a response.
Pashinyan said he will organize a response action outside the door of Sharmazanov by placing a sliced Snickers bar.