Ռուսաստանը պատրաստ Է քննարկել Թուրքիայից լոլիկի մատակարարների ցուցակի ընդլայնումը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը կարող Է ընդլայնել Թուրքիայից լոլիկի մատակարարների ցուցակը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 3-ին հայտնել Է Ռոսսելխոզնադզորը:
«Ռոսսելխոզնադզորն առաջարկել Է Թուրքիայի Հանրապետության պարենի, գյուղատնտեսության եւ անասնաբուծության նախարարությանը՝ քննարկել Ռուսաստանի Դաշնությանը լոլիկ մատակարարելու ցանկություն ունեցող ձեռնարկությունների լրացուցիչ ցուցակ ներկայացնելու հարցը»,-ասված Է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:
Դրանում նշվում Է, որ ռուսական կողմը թուրք գործընկերներին ուղարկել Է «Ռոսսելխոզնադզորի մասնագետների պատվիրակության այցի ծրագիրը՝ ծանոթանալու նշված ձեռնարկություններում լոլիկի արտադրության համակարգին», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Russia ready to discuss expansion of list of tomato suppliers from Turkey
YEREVAN, APRIL 3, ARMENPRESS. Russia may expand the list of tomato suppliers from Turkey, Rosselkhoznadzor said on April 3, RIA Novosti reports.
“Rosselkhoznadzor proposed Turkey’s ministry of food, agriculture and livestock to discuss the issue of presenting additional list of enterprises that wish to supply tomato to the Russian Federation”, the statement says.
According to the statement the Russian side has sent the program of the visit of the delegation of Rosselkhoznadzor experts to the Turkish partners to get acquainted with the tomato production system in the aforementioned enterprises.