Բաքվում ելույթի ժամանակ Թուրքիայի մեջլիսի պատգամավորը կաթված է ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի մեջլիսի «Ազգայնական շարժում» կուսակցության պատգամավոր, Իսլամական համագործակցություն կազմակերպության նախկին գլխավոր քարտուղար Էքմելլեդդին Իհսանօղլուն Բաքվում կոնֆերանսի շրջանակում ելույթի ժամանակ կաթված է ստացել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը:
Բաքվի 6-րդ գլոբալ ֆորումի շրջանակում կայացած «Տարածաշրջանային անվտանգություն և խաղաղություն. Մերձավոր Արևելք» խորագրով քննարկմանն իր ելույթի ժամանակ Իհսանօղլուի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է: Նա դադարեցրել է ելույթը: Պատգամավորին տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ պարզ է դարձել, որ նա ինֆարկտ է ստացել:
Հիվանդանոցից հայտնել են, որ ներկայում Իհսանօղլուն վերակենդանացման բաժանմունքում է, նրա վիճակը կայուն է:

Turkish MP suffers heart attack while speaking at Global Baku Forum in Azerbaijan
YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. Turkish MP Ekmeleddin Ihsanoglu from the Nationalist Movement Party suffered a heart attack while speaking at the 6th Global Baku Forum, the Azerbaijani APA news agency reported.
Ihsanoglu’s health drastically deteriorated while making a speech at the Regional Security and Peace: Middle East discussion. The MP stopped his speech and was immediately hospitalized. Doctors said he suffered a heart attack.
Ekmeleddin Ihsanoglu served as Secretary-General of theOrganisation of Islamic Cooperation(OIC) from 2004 to 2014.