Երևանի Ավագ Պետրոսյան փողոցում նախատեսվում է երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Տրանսպորտային միջոցների հապաղումներից և խցանումներից խուսափելու նպատակով 2018 թվականի մարտի 3-ից Երևան քաղաքի Ավագ Պետրոսյան փողոցում կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ճանապարհային ոստիկանությունից, փոփոխության արդյունքում Ավագ Պետրոսյան փողոցում երթևեկությունը կկազմակերպվի միակողմանի՝ Թումանյան փողոցից դեպի Սայաթ-Նովայի պողոտա ուղղությամբ: Միաժամանակ՝ նշված փողոցի երթևեկության ուղղությամբ ձախ մասում կարգելվի տրանսպորտային միջոցների կանգառը:

В схему организации движения транспорта по улице Авага Петросяна в Ереване вводится изменение
Дорожная полиция Республики Армения сообщает, что с целью совершенствования организации дорожного движения, а также во избежание возможных задержек и пробок на дорогах, с 3 марта 2018 года будет введено изменение в схему организации движения транспорта по улице Авага Петросяна в Ереване, в результате чего она станет улицей с односторонним движением от улицы Туманяна в сторону проспекта Саят-Новы.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, одновременно сообщаем, что на левой стороне улицы А. Петросяна, в направлении движения, остановка транспортных средств будет запрещена.