ՀՀ վարչապետը մեծ ներուժ է տեսնում Հայաստանի եւ Ռուսաստանի երկկողմ հարաբերությունները խորացնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ապրանքաշրջանառության ծավալն աճել է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Ընթացիկ տարվա առաջին ութ ամիսներին Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ապրանքաշրջանառության ծավալը 23.5 տոկոսով աճել է»,-ընդգծեց Կարեն Կարապետյանը եւ հավելեց, որ երկու երկրների հարաբերությունների զարգացման մեծ ներուժ կա, ինչի մասին վկայում են վերջին շրջանում հաճախակի կազմակերպվող երկկողմ հանդիպումները:
Նրա խոսքով՝ երկու կողմերն ունեն բոլոր հնարավորությունները ոչ միայն պահպանելու ներկայիս հարաբերությունների մակարդակը, այլեւ խորացնել այն:
«Կարծում եմ՝ այսօրվա հանդիպումը լավ հնարավորություն է, որպեսզի քննարկենք օրակարգային հարցերն եւ դրանց հետագա զարգացման հեռանկարները: Այսօր մենք նախապատրաստել ենք մի քանի փաստաթղթեր, որոնց ստորագրումը միանշանակ նպաստելու է մեր համագործակցությանը զարգացմանը»,-եզրափակեց ՀՀ վարչապետը:

PM Karapetyan says great potential exists for enhancing bilateral ties with Russia
YEREVAN, OCTOBER 24, ARMENPRESS. The trade turnover between Armenia and Russia has increased, Armenian PM Karen Karapetyan said during a meeting with Russia’s PM Dmitry Medvedev in Yerevan.
“Trade turnover between Armenia and Russia has increased by 23.5% in the first 8 months of the current year”, Karapetyan said, adding that a huge potential exists for development of relations between the two countries, which are proved by the often organized bilateral meetings.
According to him, both sides have all opportunities to not only maintain the current level of relations, but also enhance it.
“I think today’s meeting is a good chance in order to discuss agenda issued and prospects of their further development. Today we prepared several documents, the signing of which will definitely contribute to the development of our cooperation”, the PM said.