Հայաստանի հավաքականի մի խումբ ֆուտբոլիստներ ստացան զինվորական տարկետում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ կառավարության որոշմամբ՝ ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի թեկնածուներ Տիգրան Կանդիկյանի, Արսեն Բեգլարյանի, Կարեն Մուրադյանի, Արտեմ Կարապետյանի, Գուրգեն Մելիկսետյանի, Արթուր Միրանյանի, Դանիել Օզբիլիզի, Գաել Պոլ Անդոնյանի՝ պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետումը կերկարաձգվի մինչև 2019 թվականը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին որոշման նախագիծը ներկայացրել է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը: Սփյուռքահայ այս ֆուտբոլիստները Հայաստանի քաղաքացիներ են և հաշվառված են Կենտրոնի տարածքային զինվորական կոմիսարիատում։

YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. The Armenian government granted deferment from military service to several candidates for the Armenian national football team, including Tigran Kandikyan, Arsen beglaryan, Karen Muradyan, Artem Karapetyan, Gurgen Meliksetyan, Arthur Miranyan, Daniel Ozbilis, Gael Paul Andonyan. The deferment is granted until 2019.
The matter was presented by the ministry of sports and youth affairs during today’s Cabinet meeting. These Diaspora Armenian football players are citizens of Armenia.