Շառլ Ազնավուրը Պետերբուրգում եւ Մոսկվայում համերգներ կտա 2018 թվականի ապրիլին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շառլ Ազնավուրը Մոսկվայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում ելույթ կունենա եկող տարվա գարնանը: Օգոստոսի 24-ին այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է երգչի մամուլի քարտուղար Քրիստինա Սարգսյանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Նեւայի ափի քաղաքում վարպետի համերգը կկայանա 2018 թվականի ապրիլի 25-ին՝ «Օկտյաբրսկի» մեծ համերգասրահում»,- նշել Է արտիստի ներկայացուցիչը:- Երեք օր հետո՝ ապրիլի 28-ին, նա ելույթ կունենա Ռուսաստանի մայրաքաղաքում՝ Կրեմլի պալատի բեմում»:
«Վարպետն ամբողջ ժամանակ աշխատում Է եւ դադարներ չի սիրում»,- նշել Է Սարգսյանը:
Ավելի վաղ ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցներից մեկում Ազնավուրը պատմել Է. «Մոսկվայի Կարմիր հրապարակն աշխարհում այն երեք – չորս վայրերից մեկն Է, որտեղ ես կցանկանայի երգել»: Նման համերգի նախագիծը քանիցս քննարկվել Է, եւ երգիչը հուսով Է «վերադառնալ այդ մտահղացմանը»:

Шарль Азнавур даст концерты в Петербурге и Москве в апреле 2018 года
Французский шансонье Шарль Азнавур выступит в Москве и Санкт-Петербурге весной будущего года. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в четверг ТАСС пресс-секретарь певца Кристина Саркисян.
"В городе на Неве концерт мэтра пройдет 25 апреля 2018 года в Большом концертном зале "Октябрьский", - отметила представитель артиста. - Спустя три дня, 28 апреля, он выступит в российской столице на сцене Кремлевского дворца".
"Маэстро все время работает и не любит пауз", - заметила Саркисян.
Ранее в одном из интервью ТАСС Азнавур рассказал: "Красная площадь в Москве - одно из трех-четырех мест в мире, где мне хотелось бы спеть". Проект такого концерта обсуждался неоднократно, и певец надеется "вернуться к этому замыслу".