Երևանի քաղաքապետարանը կաջակցի ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվելու ցանկություն ունեցող սիրիահայ ընտանիքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, անդրադարձ է կատարվել սիրիահայ ընտանիքներին ցուցաբերվող աջակցության ծրագրերին և նրանց կողմից բարձրացվող խնդիրների արագ կարգավորմանը: Առանձնակի ընդգծելով սիրիահայերի արագ ինտեգրման կարևորությունը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատակազմի սոցիալական ապահովության վարչությանն ու վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է շարունակական հսկողության տակ պահել սիրիահայերի խնդիրների կարգավորումն ու անհրաժեշտության դեպքում Երևանի քաղաքապետարանի լիազորությունների շրջանակում նաև համապատասխան աջակցություն ցուցաբերել այն սիրիահայերին, ովքեր ցանկություն կհայտնեն զբաղվել փոքր ձեռնարկատիրական գործունեությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Մայրաքաղաքում բնակվող սիրիահայ ընտանիքների խնդիրների կարգավորումը շարունակելու է մնալ մեր մշտական ուշադրության կենտրոնում, և տարեկան ծրագրով նրանց ցուցաբերվող սոցիալական աջակցության ծրագրերը ևս կրելու են շարունակական բնույթ: Սրան զուգահեռ, մեր լիազորությունների շրջանակում, նաև համապատասխան աջակցություն ցուցաբերեք այն սիրիահայերին, ովքեր ցանկություն ունեն զբավել փոքր ձեռնարկատիրությամբ՝ իրենց ուրույն մասնակցությունն ունենալով մեր քաղաքի զարգացմանը», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:

Yerevan Municipality to assist Syrian-Armenian families having desire to be engaged in entrepreneurial activity
YEREVAN, JULY 24, ARMENPRESS. During a working consultation in the Yerevan Municipality chaired by Mayor Taron Margaryan, the assistance programs for Syrian-Armenian families and the quick solution of issues voiced by them were touched upon, the Municipality told Armenpress.
By specifically highlighting the importance of quick integration of Syrian-Armenians, Mayor Margaryan tasked the social insurance department and heads of administrative districts to constantly control solving the issues of Syrian-Armenians and in case of necessity provide respective assistance to those Syrian-Armenians who have a desire to be engaged in small entrepreneurial activity.
“Settling the problems of Syrian-Armenian families living in Yerevan will always remain in our spotlight, and the social assistance programs provided under the annual program will be continuous. In line with this, under our powers, provide respective assistance to those Syrian-Armenians who have a desire to be engaged in small entrepreneurship by having their unique participation in our city’s development”, Taron Margaryan said.