Ադրբեջանը կրակի տակ է պահել հայկական սահմանամերձ գյուղերը, չնայած Պուտին- Ալիև հանդիպմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպման օրը, հաշվի չառնելով խաղաղ կարգավորման ռուսական կողմից ջանքերը, Ադրբեջանը կրկին սադրանքի է դիմել և լարվածություն է ստեղծել Հայաստանի հետ սահմանին:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հուլիսի 21-ին ժամը 23:00-ից մինչեւ հուլիսի 22-ի 01:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ադրբեջանական կողմը գնդակոծության է ենթարկել Բարեկամավան գյուղը: «Բարեբախտաբար նյութական և մարդկային կորուստներ չունենք: Ներկայումս իրավիճակը հանգիստ է»,- ասաց Բարեկամավանի գյուղապետ Ջոնիկ Միքայելյանը:
Հուլիսի 20-ին էլ գնդակոծվել էր Չինարի գյուղը, որին պատճառվել էր նյութական հսկայական վնաս:
Հուլիսի 21-ին Սոչիում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Իլհամ Ալիևի հանդիպումը: Նրանք քննարկել են նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմաննառնչվող հարցեր:

YEREVAN, JULY 22, ARMENPRESS. Azerbaijan created tensions along its border with Armenia On July 21 – the day when Russian President Vladimir Putin and Azerbaijani President Ilham Aliyev held a meeting in Sochi, as well as during days preceding the meeting.
From 23:00 July 21 to 01:00 July 22, the Azerbaijani military opened gunfire at the Barekamavan village of Armenia.
“Fortunately we don’t have neither material nor human losses. The situation is currently calm”, Barekamavan village official Mr. Michaelyan told ARMENPRESS.
Earlier on July 20, the Azerbaijani forces had opened heavy gunfire on Chinari village in Tavush province, causing significant material damages.