Ով էլ ընտրվի իմ ժողովրդի կողմից, ես ընդունում եմ այդ ընտրությունը. Շառլ Ազնավուրը՝ հայաստանյան քվեարկության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսահայ աշխարհահռչակ երգահան և շանսոնյե կատարող Շառլ Ազնավուրը պաշտպանում է Հայաստանում իր ժողովրդի կատարած ընտրությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Ազնավուրը հայտարարեց Մոսկվայում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Ես երբեք չեմ խոսում քաղաքականության մասին: Թեպետ ունեմ շատ քաղաքական գործիչ ընկերներ, սակայն նրանց հետ խոսում եմ կինոյի, թատրոնի, երաժշտության, արվեստի մասին: Մենք շատ թեմաներ ունենք քաղաքականության մասին չխոսելու համար: Սակայն ով էլ ընտրվի իմ ժողովրդի կողմից, ես ընդունում եմ այդ ընտրությունը: Չեմ ցանկանում խոսել քաղաքական հարցերի մասին, սակայն եթե այդ մարդն ընտրվել է իմ ժողովրդի կողմից, ուրեմն նա իմ նախագահն է»,- հայտարարեց Ազնավուրը: Նա նաև անկեղծացավ` նշելով, որ չի սիրում մարդկանց, ովքեր գնում են այլ երկրներ ու քննադատում են իրենց երկրի քաղաքականությունը: «Ինձ համար ամեն բան հիանալի է»,- նշեց նա:
Հայաստանում ապրիլի 2-ին անցկացված քվեարկության արդյունքում Ազգային ժողով են անցնում քաղաքական 4 ուժեր. առաջատարը ՀՀԿ-ն է՝ 49.12տոկոսով, հաջորդում են «Ծառուկյան», «Ելք» դաշինքները, համապատասխանաբար, 27.32 և 7.77 տոկոսով և ՀՅԴ-ն՝ 6.57 տոկոսով:

‘Whoever is elected by my people, I accept that choice’ - Charles Aznavour on Armenia’s election
YEREVAN, APRIL 3, ARMENPRESS. World famous French-Armenian singerCharles Aznavoursupports the choice of Armenian people in the country’s parliamentary election, reports Armenpress.
“I never talk about politics. Although I have many politician friends, but I talk to them about cinema, theater, music, art. We have many topics for not talking about politics. However, whoever is elected by my people, I accept that choice. I don’t want to speak about political issues, but if the person was elected by my people, he is my President”, Aznavour said in a meeting with reporters in Moscow.
He also said he doesn’t like people who go to other countries and criticize the policy of their home country. “For me everything is perfect”, he said.
Parliamentary election was held in Armenia on April 2. Based on the voting results, 4 political forces enter the Parliament: the Republican Party is leading with 49.12%, then come Tsarukyan and Yelk blocs with 27.32% and 7.77% respectively, and the ARF with 6.57%.