Մոսկվայում վեց տղամարդ, ներառյալ հայեր, փորձել են լինգի եւ կռանի միջոցով հափշտակել բանկոմատը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայի հյուսիս - արեւելքում բանկոմատը հափշտակելու փորձի ժամանակ փաստական ապացույցներով ձերբակալվել են Էթնիկ հանցավոր խմբի ենթադրյալ մասնակիցները, ներառյալ չորս հայեր: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել է իրավապահ մարմինների մի աղբյուր:
Նրա տվյալներով՝ նախօրյակին վաղ առավոտյան քրեական հետախուզության օպերատիվ աշխատողները՝ Արագ հակազդման հատուկ ջոկատի օժանդակությամբ ձերբակալել են վեց տղամարդու, որոնք Ենիսեյսկայա փողոցում փորձել են գողանալ բանկոմատը:
Պարզվել Է, որ կողոպտիչներն ինքնասպասարկման գրասենյակի մոտ են եկել Porsche Cayenne եւ BMW X5 արտաճանապարհային ավտոմեքենաներով, լինգերի, հատիչի եւ կռանի միջոցով նրանք ջարդել են բանկոմատը, որտեղ եղել Է 2,8 միլիոն ռուբլի, եւ այն տարել են դեպի ավտոմեքենան, այդ պահին Էլ նրանց ձերբակալել են:
Ձերբակալվածների թվում են չորս Էթնիկ հայեր, որոնցից երկուսն ունի Հայաստանի քաղաքացիություն, Չեչնիայի մի բնակիչ եւ մեկ սլավոն՝ Միտիշչիի բնակիչ: Նրանց բոլորին կասկածում են Մոսկվայում եւ մարզում բանկոմատների եւ վճարային տերմինալների մի շարք հափշտակումների մեջ:

Шесть мужчин пытались похитить банкомат в Москве при помощи лома и кувалды
Предполагаемые участники этнической преступной группы задержаны на северо-востоке Москвы с поличным при попытке похитить банкомат. Как передает Арменпресс, об этомсообщил "Интерфаксу" источник в правоохранительных органах.
По его данным, накануне рано утром оперативники уголовного розыска при поддержке СОБРа задержали шестерых мужчин, пытавшихся украсть банкомат на Енисейской улице.
Установлено, что грабители подъехали к офису самообслуживания на внедорожниках Porsche Cayenne и BMW X5, при помощи ломов, зубила и кувалды они выломали банкомат, в котором находилось 2,8 млн рублей, и понесли его в автомобиль, в этот момент их и задержали.
Среди задержанных четверо этнических армян, двое из которых имеют гражданство Армении, житель Чечни и славянин, житель Мытищ. Все они подозреваются в серии хищений банкоматов и платежных терминалов в Москве и области.