Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպումից առաջ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները հանդիպել են Իլհամ Ալիևին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Յան Քելլիին (ԱՄՆ), Ժակ Ֆորին (Ֆրանսիա), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնական կայքը:
Հանդիպման ժամանակ կողմերը մտքեր են փոխանակել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության ներկա դրության և դրա կարգավորման հեռանկարների վերաբերյալ:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Երեւան կժամանեն մայիսի 24-ին: Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Յան Քելլիին (ԱՄՆ), Ժակ Ֆորին (Ֆրանսիա) կընդունի Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը։ Հանդիպում է նախատեսվում նաև ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ։

Before their meeting with Serzh Sargsyan OSCE Minsk Group Co-Chairs had meeting with Ilham Aliyev
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS: President of Azerbaijan Ilham Aliyev hosted OSCE Minsk Group Co-Chairs Ambassadors Igor Popov of the Russian Federation, Jacques Faure of France, Ian Kelly of the United States of America and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk. As reports Armenpress this was reported by official presidential web site of Azerbaijan.
At the meeting sides have exchanged viewpoints over current situation regarding Nagorno-Karabakh conflict as well prospects of its settlement.
Co-Chairs of OSCE Minsk Group will arrive in Armenia on May 24. Igor Popov, Jacques Faure and Ian Kelly will be hosted by the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan.