Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 7-ին կընդունի ԱՄՆ-ի պետքարտուղարին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ջոն Քերիին կընդունի երեքշաբթի օրը՝ մայիսի 7-ին: «Հանդիպումը կկայանա վաղը ցերեկը»,-հայտնել Է Ռուսաստանի պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ պատասխանելով ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ի հարցին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ապրիլի 29-ին ԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբամայի հետ կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ Պուտինը պատրաստակամություն Էր հայտնել ընդունել պետքարտուղարին, երբ նա այցով կգտնվի Ռուսաստանում:
Ջոն Քերիի՝ մայիսի 7-8-ը Մոսկվա այցի ընթացքում նաեւ հանդիպում Է ծրագրված ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
Ավելի վաղ պետդեպարտամենտի պաշտոնական ներկայացուցիչ Պատրիկ Վենտրելը հայտարարել Է, որ ԱՄՆ-ի պետքարտուղարը Մոսկվա այցի ընթացքում «լուրջ երկխոսություն» Է ակնկալում: «Ջոն Քերին մտադիր Է քննարկել շատ կարեւոր հարցեր, ներառյալ Սիրիայի եւ Իրանի իրադրությունը, «մեծ ությակի» առաջիկա գագաթնաժողովը»,-հավելել Է նա:

Владимир Путин примет 7 мая госсекретаря США
Президент России Владимир Путин примет госсекретаря США Джона Керри во вторник, 7 мая. "Завтра днем будет встреча", - сообщил, отвечая на вопрос корр.ИТАР-ТАСС, пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков,передаетАрменпресс.
29 апреля во время телефонного разговора с президентом США Бараком Обамой Путин выразил готовность принять госсекретаря, когда тот будет находиться с визитом в России.
В ходе визита Джона Керри в Москву 7-8 мая запланирована также встреча с главой МИД РФ Сергеем Лавровым.
Ранее официальный представитель госдепартамента Патрик Вентрелл заявил, что госсекретарь США рассчитывает на "серьезный диалог" во время визита в Москву. "Джон Керри намерен обсудить такие очень важные вопросы, как ситуация в Сирии и Иране, предстоящий саммит большой "восьмерки", - добавил он.