Վլադիմիր Պուտինը «Լուժնիկի»-ում ելույթ Է ունեցել իր կողմնակիցների հանրահավաքում
ՄՈՍԿՎԱ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Լուժնիկի»-ում ավարտվել Է ի պաշտպանություն Վլադիմիր Պուտինի հանրահավաքը, որը ՌԴ-ի նախագահի թեկնածու Է առաջադրվել «Եդինայա Ռոսիա»-ից: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը, հղում անելով «Լենտա.ռու»-ին, միջոցառմանը, ըստ Մոսկվայի ոստիկանության գնահատման, մասնակցել Է 130 հազար մարդ:
Պուտինը ելույթ Է ունեցել իր կողմնակիցների առջեւ: Նա ընտրություններում հաղթելու վստահություն Է հայտնել: «Ռուսաստանի համար մարտը շարունակվում Է: Հաղթանակը մեր կլինի»,-հայտարարել Է թեկնածուն, որը նախագահի պաշտոնի համար քվեարկվում Է երրորդ անգամ:
Պուտինի խոսքից հետո հավաքվածների առջեւ ելույթ Է ունեցել «Լյուբե» խումբը:
Ի պաշտպանություն Վլադիմիր Պուտինի հանրահավաքից բացի, փետրվարի 23-ին Մոսկվայում տեղի են ունեցել եւս մի քանի ակցիաներ: ՌԴ-ի կոմկուսը հանրահավաք Է անցկացրել Թատերական հրապարակում, որին 2 հազար մարդ Է մասնակցել: Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցությունը, ըստ պաշտոնական տվյալների՝ 1500 կողմնակիցների Է հավաքել Պուշկինի հրապարակում: Կուսակցությունն ինքը հայտարարել Է 3 հազար մասնակիցների մասին: «Բոլոտնայա» հրապարակում իրենց հանրահավաքն են անցկացրել ազգայնականները, դրան մասնակցել Է մոտ հարյուր մարդ:
Բացի այդ, Սերգեյ Կուրղինյանի ղեկավարությամբ, «հականարնջագույն» հանրահավաք Է կայացել Համառուսաստանյան ցուցահանդեսային կենտրոնում:

В "Лужниках" завершился митинг в поддержку Путина
Митинг в поддержку кандидата в президенты от "Единой России" Владимира Путина в "Лужниках" завершился, сообщает корреспондент "Ленты.ру".Как сообщает Арменпресс, в мероприятии, по оценке столичной полиции, приняли участие 130 тысяч человек.
Путин выступил перед своими сторонниками. Он выразил уверенность в своей победе на выборах. "Битва за Россию продолжается! Победа будет за нами!" - заявил кандидат, который баллотируется в президенты в третий раз.
После речи Путина перед собравшимися выступила группа "Любэ".
В то же время участники митинга начали расходиться. Как передает корреспондент "Ленты.ру" полиция направляет поток выходящих со стадиона людей в сторону станции метро "Воробьевы горы".
Как передает "Интерфакс", полицейские открыли движение по Фрунзенской набережной, которая была перекрыта из-за шествия сторонников Путина. В полции заявили, что от "Фрунзенской" до "Лужников" прошли 30 тысяч человек. Остальные участники митинга приехали сразу на стадион.
Помимо митинга в поддержку Владимира Путина, 23 февраля в Москве состоялось еще несколько акций. КПРФ провели митинг на Театральной площади, в котором приняли участие две тысячи человек. ЛДПР, по официальным данным, собрала 1500 сторонников на Пушкинской площади. В партии заявили о трех тысячах участников.Свой митинг на Болотной площади провели националисты. По данным "Интерфакса", в нем участвовали около 100 человек.
Кроме того, "антиоранжевый" митинг под руководством Сергея Кургиняна проходит на ВВЦ. Как пишет в твиттере журналистка "Новой газеты" Екатерина Фомина, лидер движения "Суть времени" исполнил для собравшихся песню под гитару.