Մխիթարյանը բարձր է գնահատում Հայաստանի ազգային հավաքականի այս տարվա ելույթները
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի 2011 թ-ի լավագույն ֆուտբոլիստ Հենրիկ Մխիթարյանն անցնող տարին հաջող է գնահատում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 28-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում Հայաստանի ազգային հավաքականի անդամը, ամփոփելով անցնող տարին, նշեց, որ հավաքականն արդյունավետ խաղ է ցուցադրել: «Մենք մեծ արդյունքների հասանք: Չեմպիոն դառնալը հեշտ է, չեմպիոնի տիտղոսը պահպանելն է դժվար»,- ասած մարզիկը:
Անդրադառնալով իր` անգլիական ակումբ տեղափոխվելու մասին լուրերին` «Շախտյոր»-ի կիսապաշտպանը նշեց, որ այդ մասին տեղեկացել է միայն համացանցից: «Ես ինձ «Շախտյոր»-ի ֆուտբոլիստ կհամարեմ այնքան ժամանակ, միչեւ այլ պայմանագիր կկնքվի»,- ասաց Մխիթարյանը:
Հայաստանի այս տարվա լավագույն ֆուտբոլիստն ազգային հավաքականի մեջ բարձ գնահատեց միասնականությունը:
Խոսելով աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի մասին` Մխիթարյանն ասաց, ոք հաջող հանդես գալու պարագայում, բնակաբար, առաջին տեղը կզբաղեցնեն խմբում:
Անդրադառնալով ամանորյա տոներին` Մխիթարյանն ասաց, որ չի հավատում Ձմեռ պապիկին եւ Նոր Տարին դիմավորելու է տանը` ընտանիքի անդամների հետ:

Henrik Mkhitaryan says the team performed effectively in 2011
Best football player of Armenia in 2011 Henrik Mkhitaryan positively assessed the passing year. Speaking at a news conference December 28 he said the team has performed effectively during this year. "We reached big results. It is easy to become champion but it is difficult to preserve the title of champion," the sportsman said.
Referring to the news about his transfer to an English club, Mkhitaryan said he learnt about it only through Internet. "I will consider me Shaktar's footballer until other agreement will be signed," Mkhitaryan said.
He highly assessed the unity existing in the national football team.
Speaking about New Year holidays, he said he does not believe in Santa Claus and will mark the New Year at home with his family.