Վահագն Ալեքսանյանն ու Անդրեա Բարբարա Բաումանին անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների օրակարգին
Հայաստանի Ազգային ժողովի  նախագահի տեղակալ Վահագն Ալեքսանյանն ընդունել է Շվեյցարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Բարբարա Բաումանին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում Վահագն Ալեքսանյանը նշել է․
«Շվեյցարիան Հայաստանի համար զարգացման մոդել է։ Մեր երկրները խորհրդարանական են, և մենք բարձր ենք գնահատում Շվեյցարիայի հանձնառությունը և փորձը խորհրդարանական կառավարման տեսանկյունից»։
ԱԺ փոխնախագահը նշել է Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև հարաբերությունների զարգացումը տարբեր մակարդակներում՝ այդ համատեքստում ընդգծելով խորհրդարանական բարեկամական խմբերի առանձնահատուկ դերակատարությունը։ Երկուստեք կարևորվել է բարեկամական խմբերի հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը։
Դեսպանի խնդրանքով Վահագն Ալեքսանյանն անդրադարձել է խորհրդարանական մեծամասնության և ընդդիմադիր խմբակցությունների գործակցությանը, նշել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության առաջնահերթությունները։
ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է խորհրդարանական վերահսկողության կարևորությունը կոռուպցիայի դեմ պայքարում։ Առաջնահերթ է համարվել նաև ՀՀ ընտրական օրենսգրքի բարեփոխումը։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև երկկողմ հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր:

Ваагн Алексанян и Андреа Барбара Бауманн обсудили повестку армяно-европейских отношений
Заместитель председателя Национального Собрания Армении Ваагн Алексанян принял чрезвычайного и полномочного посла Швейцарии Андреа Барбару Бауманн.
Как сообщает Арменпресс, в ходе встречи Ваагн Алексанян отметил: «Швейцария является образцом развития для Армении. Наши страны – парламентские, и мы высоко ценим приверженность и опыт Швейцарии в области парламентского управления».
Заместитель председателя Национального Собрания отметил развитие отношений между Арменией и Швейцарией на различных уровнях, подчеркнув в этом контексте особую роль парламентских групп дружбы. Обе стороны подчеркнули динамичное развитие отношений между группами дружбы.
По просьбе посла Ваагн Алексанян затронул вопрос сотрудничества между парламентским большинством и оппозиционными фракциями, а также отметил приоритеты фракции «Гражданский договор».
Вице-спикер НС РА подчеркнул важность парламентского надзора в борьбе с коррупцией. Приоритетной задачей также была названа реформа Избирательного кодекса РА.