Մհեր Գրիգորյանը դեսպանահավաքի մասնակիցներին ներկայացրել է Հայաստանի ապաշրջափակման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը
Արտերկրում Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտական ծառայության ղեկավար կազմի՝ Գյումրիում ընթացող աշխատաժողովը շարունակվել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ քննարկումով։
Անդրադարձ է կատարվել 2025թ օգոստոսի 8-ից ի վեր Հայաստանի ապաշրջափակման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին, տարածաշրջանային տրանսպորտային փոխկապակցվածության ծրագրերին, այդ թվում՝ ԹՐԻՓՓ-ի իրագործման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին։ Քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները, անդրադարձ է կատարվել տարբեր ուղղություններով մինչ այժմ ձևավորված դինամիկային և հեռանկարներին:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը պատասխանել են ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին հետաքրքրող հարցերին:

Мгер Григорян представил участникам встречи послов шаги, предпринимаемые для снятия блокады с Армении
Семинар руководства дипломатической службы Республики Армения за рубежом, проходивший в Гюмри, продолжился дискуссией с заместителем премьер-министра Республики Армения Мгером Григоряном.
Как передает Арменпресс, Министерство иностранных дел РА выступило с заявлением по этому поводу.
Участники затронули шаги, предпринятые с 8 августа 2025 года для снятия блокады с Армении, региональные программы транспортной взаимосвязи, в том числе работу по реализации ТРИПП. Были обсуждены возможности развития торгово-экономических отношений, а также динамика и перспективы развития различных направлений на сегодняшний день.
Вице-премьер Мгер Григорян и министр иностранных дел Арарат Мирзоян ответили на вопросы глав армянских дипломатических миссий, представляющие интерес для общественности.