Մհեր Գրիգորյանը դեսպանահավաքի մասնակիցներին ներկայացրել է Հայաստանի ապաշրջափակման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը
Արտերկրում Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտական ծառայության ղեկավար կազմի՝ Գյումրիում ընթացող աշխատաժողովը շարունակվել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ քննարկումով։
Անդրադարձ է կատարվել 2025թ օգոստոսի 8-ից ի վեր Հայաստանի ապաշրջափակման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին, տարածաշրջանային տրանսպորտային փոխկապակցվածության ծրագրերին, այդ թվում՝ ԹՐԻՓՓ-ի իրագործման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին։ Քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները, անդրադարձ է կատարվել տարբեր ուղղություններով մինչ այժմ ձևավորված դինամիկային և հեռանկարներին:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը պատասխանել են ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին հետաքրքրող հարցերին:

Mher Grigoryan presents steps towards Armenia’s unblocking to participants of diplomatic workshop
The ongoing workshop in Gyumri for the leadership of Armenia’s diplomatic service abroad continued with a discussion with Deputy Prime Minister Mher Grigoryan, the Armenian Foreign Ministry said in a statement.
The discussion addressed steps taken towards the unblocking of Armenia since August 8, 2025, regional transport connectivity projects, including work aimed at implementing TRIPP. The participants also discussed opportunities for developing trade and economic relations and reviewed the dynamics established so far in various areas, as well as future prospects.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and Foreign Minister Ararat Mirzoyan answered questions of interest to the heads of Armenia’s diplomatic missions.