Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանին
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն օգոստոսի 24-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Քննարկվել են Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև միջխորհրդարանական համագործակցության հետագա խորացմանն ու ընդլայնմանն առնչվող հարցեր։
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը մտադիր է շարունակել կառուցողական երկխոսությունն ու զարգացնել երկարաժամկետ, փոխշահավետ համագործակցությունը։
Կողմերը կարևորել են ՀՀ ԱԺ և ՌԴ ԴԺ միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի գործունեությունը՝ բարձր գնահատելով համատեղ աշխատանքը։
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ երկկողմ համագործակցության զարգացումը կնպաստի փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակի արդյունավետ լուծմանն ուղղված համատեղ ջանքերին։

Председатель Национального Собрания принял посла Российской Федерации в Республике Армения
24 августа председатель Национального Собрания Армении Рубен Рубинян принял чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Управление по связям с общественностью и коммуникациям Национального Собрания Армении.
Были обсуждены вопросы дальнейшего углубления и расширения межпарламентского сотрудничества между Арменией и Россией.
Рубен Рубинян подчеркнул, что Национальное Собрание Республики Армения намерено продолжать конструктивный диалог и развивать долгосрочное взаимовыгодное сотрудничество.
Стороны подчеркнули деятельность межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным Собранием Республики Армения и Парламентом Российской Федерации, высоко оценив совместную работу.
Собеседники выразили уверенность, что развитию двустороннего сотрудничества будут способствовать совместные усилия, направленные на эффективное решение широкого круга вопросов, представляющих общий интерес.