ԱՄՆ-ն Կուբա է արտաքսել 127 միգրանտի
Միացյալ Նահանգներից 127 անօրինական միգրանտից բաղկացած հերթական խումբն է արտաքսվել Կուբա՝ երկու երկրների միջև միգրացիոն համաձայնագրերի շրջանակներում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտարարել է Կուբայի ներքին գործերի նախարարությունը։
«Կուբա է ժամանել 127 անօրինական միգրանտ (113 տղամարդ և 14 կին), որոնց վերադարձրել է Միացյալ Նահանգները», - ասվում է Facebook-ում նախարարության հրապարակված հաղորդագության մեջ։
Նշվում է, որ միգրանտների խումբը, որն արտաքսվել է «միգրացիայի հարցերի շուրջ երկկողմ համաձայնագրերի համապատասխան, ԱՄՆ-ից Հավանայի միջազգային օդանավակայան է ժամանել օգոստոսի 21-ին»: «Նրանցից երկուսին հանձնել են քննչական մարմիններին, քանի որ նրանց կասկածում են երկրից մեկնելուց առաջ քրեական հանցագործություններ կատարելու մեջ», - ասվում է հրապարակման մեջ:
Նախարարությունը պարզաբանել է, որ «այդ չվերթի ժամանմամբ անօրինական միգրանտների ընդհանուր թիվը, որոնք Կուբա են վերադարձել այս տարվա առաջին ութ ամսվա ընթացքում, հասել է 882-ի»:

Соединенные Штаты депортировали на Кубу 127 мигрантов
В соответствии с миграционными соглашениями между двумя странами из США на Кубу была депортирована еще одна группа из 127 нелегальных иммигрантов. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Министерство внутренних дел Кубы.
“На Кубу прибыли 127 нелегальных иммигрантов (113 мужчин и 14 женщин), возвращенных Соединенными Штатами”, — говорится в заявлении министерства, опубликованном в Facebook.
Отмечается, что группа мигрантов прибыла в международный аэропорт Гаваны из США 21 августа. “Двое из них были переданы следственным органам, так как они подозреваются в совершении уголовных преступлений до выезда из страны”, — говорится в заявлении.
В министерстве добавили: “С прибытием этого рейса, общее число нелегальных мигрантов, вернувшихся на Кубу за первые восемь месяцев года, достигло 882 человека. Их возврат был осуществлен в ходе 31 операции с участием нескольких стран региона”.