Գևորգ Պապոյանը հանդիպել է Ղազախստանի գյուղատնտեսության նախարարի հետ
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը օգոստոսի 13-ին Ալմաթիում հանդիպել է Ղազախստանի գյուղատնտեսության նախարար Այդարբեկ Սապարովի հետ։
Կողմերը քննարկել են գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման, փոխադարձ առևտրաշրջանառության ավելացման, համատեղ ներդրումային ծրագրերի իրականացման և ժամանակակից ագրոտեխնոլոգիաների ու փորձի փոխանակման հնարավորությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ջրային ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործման, ոռոգման համակարգերի, անասնաբուծության և գյուղատնտեսական արտադրանքի վերամշակման ոլորտներում համագործակցությանը։
Նախարար Պապոյանն ընդգծել է հայկական գյուղատնտեսական և պարենային արտադրանքի՝ մասնավորապես գինեգործական, պտուղբանջարեղենային և ձկնաբուծական արտադրանքի արտահանումը Ղազախստան ավելացնելու ներուժը։

Министр экономики Армении встретился с министром сельского хозяйства Казахстана
Встреча министра экономики Армении Геворга Папояна с министром сельского хозяйства Казахстана Айдарбеком Сапаровым состоялась 13 августа в Алматы.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Министерство экономики РА, стороны обсудили возможности расширения сотрудничества в агропромышленном секторе, увеличения взаимного товарооборота, реализации совместных инвестиционных программ, а также обмена современными агротехнологиями и опытом.
Стороны также затронули вопросы сотрудничества в области эффективного использования водных ресурсов, ирригационных систем, животноводства и переработки сельскохозяйственной продукции.
Министр Папоян подчеркнул потенциал увеличения экспорта армянской сельскохозяйственной и пищевой продукции, в частности вина, фруктов и овощей, а также рыбной продукции, в Казахстан.