Արամ Վարդևանյանն ընտրվեց ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում
Ազգային ժողովի «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը փակ քվեարկության արդյունքներով ընտրվել է Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Լիլիթ Մինասյանը հայտնել է, որ Ազգային ժողովի 105 պատգամավորներից քվեարկության մասնակցել են 53-ը։
Քվեատուփում եղել է 53 քվեաթերթիկ, որոնցից ոչ մեկն անվավեր չի համարվել։
Քվեարկությանը մասնակցած բոլոր 53 պատգամավորները կողմ են քվեարկել ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում Արամ Վարդևանյանի թեկնածությանը։
Ավելի վաղ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Աննա Գրիգորյանը հայտնել էր, որ իրենց խմբակցությունը կողմ է քվեարկելու Վարդևանյանի թեկնածությանը, իսկ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արուսյակ Մանավազյանն ասել էր, որ իշխող ուժը որոշել է ապահովել բավարար ձայներ, որպեսզի Արամ Վարդևանյանն ընտրվի ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում։

Арам Вардеванян избран вице-спикером Национального Собрания Армении
Арам Вардеванян, член фракции «Сильная Армения» в Национальном Собрании Армении, закрытым голосованием избран вице-спикером НС.
По сообщению Арменпресс, председатель счетной комиссии Лилит Минасян сообщила, что в голосовании приняли участие 53 из 105 депутатов НС.
В урне для голосования находилось 53 бюллетеня, ни один из которых не был признан недействительным.
Все 53 депутата, принявшие участие в голосовании, проголосовали за кандидатуру Арама Вардеваняна на пост заместителя председателя НС РА.
Ранее глава фракции «Армения» Анна Григорян объявила, что их фракция проголосует за кандидатуру Вардеваняна, а глава фракции «Гражданский договор» Арусяк Манавазян заявила, что правящая сила решила обеспечить Араму Вардеваняну достаточно голосов для избрания его заместителем председателя НС.