ԱԺ-ում մեկնարկել է խորհրդարանի նախագահի ընտրության փակ քվեարկությունը
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԺ նախագահի պաշտոնում առաջադրված միակ թեկնածուն իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանն է։
ԱԺ աշխատանքները նախագահող Կնյազ Հասանովը հայտարարեց, որ ԱԺ 9-րդ գումարման առաջին նստաշրջանի Հաշվիչ հանձնախմբի առաջին նիստի արդյունքում հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Լիլիթ Մինասյանը, իսկ քարտուղար՝ Քնարիկ Հարությունյանը։
«ԱԺ նախագահի փակ քվեարկությունը մեկնարկում է 12։40-ին․ քվեարկությունը կտևի 45 րոպե»,-տեղեկացրեց Լիլիթ Մինասյանը։
Նշենք, որ ավելի վաղ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Աննա Գրիգորյանը հայտարարել էր, որ խմբակցությունը չի մասնակցի Ազգային ժողովի նախագահի ընտրության հարցով անցկացվելիք փակ քվեարկությանը։
ԱԺ «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանն էլ հայտարարել է, որ խմբակցությունը դեմ է քվեարկելու ԱԺ նախագահի պաշտոնում առաջադրված Ռուբեն Ռուբինյանի թեկնածությանը։

В Национальном Собрании началось закрытое голосование по выборам председателя Парламента
Как передает “Арменпресс”, единственным кандидатом на пост председателя Национального Собрания является Рубен Рубинян, депутат от правящей фракции “Гражданский договор”.
Князь Гасанов, председательствующий в Национальном Собрании, сообщил, что по итогам первого заседания счетной комиссии первой сессии Национального Собрания 9-го созыва председателем комиссии избрана Лилит Минасян, а секретарем — Кнарик Арутюнян.
“Закрытое голосование по выборам председателя Национального Собрания начинается в 12:40. Голосование продлится 45 минут”, — сообщила Лилит Минасян.
Напомним, что фракция “Айастан” Национального Собрания заявила, что не будет участвовать в закрытом голосовании по избранию председателя НС.
Нарек Карапетян, глава фракции “Сильная Армения” Национального Собрания, объявил, что фракция проголосует против кандидатуры Рубена Рубиняна на пост спикера Национального собрания.