Պարագվայում քննարկվել են Երևանում կայանալիք COP17-ին առնչվող մի շարք հարցեր
Ուրուգվայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Մարիամ Գևորգյանն Ասունսիոնում հանդիպել է Պարագվայի Շրջակա միջավայրի և կայուն զարգացման նախարարության Ռազմավարական պլանավորման վարչության պետ և արտաքին կապերի պատասխանատու Լիլիան Պորտիյոյի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանությունը։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Հայաստանում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովին (COP17) առնչվող մի շարք հարցերի։
Դեսպան Գևորգյանը ներկայացրել է COP17-ի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը, Հայաստանի նախագահության առաջնահերթությունները, ինչպես նաև՝ համաժողովին ընդառաջ անցկացվելիք Առաջնորդների գագաթնաժողովը։

В Парагвае обсуждался ряд вопросов, связанных с COP17, которая пройдет в Ереване
Посол Республики Армения в Уругвае Мариам Геворгян встретилась в Асунсьоне с Лилиане Портильо — руководителем отдела стратегического планирования и сотрудником по внешним связям Министерства окружающей среды и устойчивого развития Парагвая.
Как передает Арменпресс, посольство Армении в Уругвае опубликовало заявление по этому поводу.
Отмечается, что в ходе встречи стороны затронули ряд вопросов, касающихся 17-й Конференции сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии (COP17), которая состоится в Армении.
Посол Геворгян представила подготовительную работу к COP17, приоритеты армянского председательства, а также информацию о предстоящем Саммите лидеров.