«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը հայտարարում է ընտրությունների արդյունքները վերանայելու պահանջով ԿԸՀ դիմելու մտադրության մասին
«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը կդիմի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով՝ հունիսի 7-ին Հայաստանում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները չեղյալ հայտարարելու պահանջով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակի առաջին համար Նարեկ Կարապետյանը։
Նա նշել է, թե իբր քաղաքական մի շարք ուժերի դիմումների հիման վրա ընթացող վերահաշվարկի արդյունքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ձայները շեշտակի նվազել են՝ չնայած այն հանգամանքին, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներկայացուցիչները հայտնել են, որ վերահաշվարկի արդյունքներով իրենց ձայներն ավելացել են ավելի քան 1000 ձայնով։
Կարապետյանը նաև պնդել է, թե քվեարկության ժամանակ զինծառայողներին ուղղորդված տարել են ընտրությունների, պետական համակարգի աշխատողներին ուղղորդել են քվեարկել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին։
«Այս ամենը հաշվի առնելով՝ վաղը մենք դիմելու ենք Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով, որպեսզի հանձնաժողովը չեղյալ համարի ընտրության արդյունքները և ՔՊ-ի ձայները վերանայի։ Եթե արագ պատասխան չստացանք, դիմելու ենք Սահմանադրական դատարան»,- ասել է Կարապետյանը։

Блок «Сильная Армения» обратится в ЦИК с требованием аннулировать результаты парламентских выборов
Блок «Сильная Армения» обратится в ЦИК с требованием аннулировать результаты парламентских выборов, прошедших в Армении 7 июня.
Как передает Арменпресс, об этом заявил первый номер избирательного списка блока «Сильная Армения» Нарек Карапетян.
Он отметил, что в результате пересчета голосов, проходящего на основании заявлений ряда политических сил, голоса партии «Гражданский договор» якобы резко сократились — несмотря на то, что представители партии «Гражданский договор» сообщили, что по результатам пересчета их голоса увеличились более чем на 1000.
Карапетян также утверждает, что во время голосования военнослужащих направляли на выборы в организованном порядке, а работников государственной системы принуждали голосовать в пользу партии «Гражданский договор».
«Учитывая все это, завтра мы обратимся в Центральную избирательную комиссию, чтобы комиссия аннулировала результаты выборов и пересмотрела голоса партии «Гражданский договор». Если мы не получим быстрый ответ, то обратимся в Конституционный суд», — отметил Карапетян.