Պեդրո Սանչեսը շնորհավորել է Փաշինյանին ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ
Իսպանիայի կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչեսը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ նրա գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության՝ Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ:
«Շնորհավորում եմ Նիկոլ Փաշինյանին և նրա կուսակցությանը՝ ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ։ Հայաստանի ժողովուրդը ընտրություն է կատարել հօգուտ ժողովրդավարության, կայունության և ապագայի, որն ավելի ու ավելի մոտ է Եվրոպային:
Իսպանիան կշարունակի աջակցել Հայաստանին խաղաղության ճանապարհին և Եվրոպական միության հետ մերձեցման գործընթացում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ X սոցիալական հարթակում նշել է Սանչեսը:

Премьер-министр Испании Санчес поздравил Пашиняна с победой на выборах
Премьер-министр Испании Педро Санчес поздравил премьер-министра Армении Никола Пашиняна с победой его партии «Гражданский договор» на парламентских выборах в Армении.
«Я поздравляю Никола Пашиняна и его партию с победой на выборах. Народ Армении сделал выбор в пользу демократии, стабильности и будущего, которое все больше сближается с Европой.
Испания продолжит поддерживать Армению на пути к миру и в процессе сближения с Европейским союзом», — отметил Санчес в социальной сети X, сообщает Арменпресс.