Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Թրամփին բարեկամական խոսքերի համար
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ իրեն ուղղված ջերմ ու դրական խոսքերի, բարձր գնահատականի համար, որոնք ԱՄՆ առաջնորդն արտահայտել է հրապարակային Truth Social հարթակում կատարված գրառմամբ։
«Նախագահ Թրամփին շնորհակալ եմ բարձր գնահատականի եւ բարեկամական խոսքերի համար»,-իր սոցցանցային էջերում գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Թրամփը հայտարարել է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանն ուժեղ և անվտանգ երկիր է դարձնում, նաև կիսում է Հայաստանի և Հարավային Կովկասի հետ կապված իր տեսլականը։ Նա ընդգծել է մայիսի 26-ին ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի՝ Հայաստան այցի ժամանակ ստորագրված փաստաթղթերի կարևորությունը։ «Մեր պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն վերջերս այցելեց Հայաստան, որտեղ առաջ մղեց մի քանի կարևոր գործարք մեր երկու երկրների համար։ Շուտով Միացյալ Նահանգները և Հայաստանը միասին հիմք կդնեն «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» նախագծին, որը կվերափոխի Հարավային Կովկասը և մեր հրաշալի ամերիկյան էներգետիկ ընկերություններին կօգնի մուտք ունենալ Կենտրոնական Ասիայից մինչև Միացյալ Նահանգներ», - հավելել է Սպիտակ տան ղեկավարը։

Никол Пашинян поблагодарил Трампа за дружеские слова
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поблагодарил президента США Дональда Трампа за его теплые и позитивные слова и высокую оценку в его адрес, которую американский лидер выразил в публикации на платформе Truth Social.
«Благодарю президента Трампа за высокую оценку и дружеские слова», — написал Никол Пашинян на своих страницах в социальных сетях.
Трамп заявил, что премьер-министр Армении Никол Пашинян делает Армению сильной и безопасной страной и разделяет его видение будущего Армении и Южного Кавказа. Он подчеркнул важность документов, подписанных во время визита госсекретаря США Марко Рубио в Армению 26 мая. «Наш госсекретарь Марко Рубио недавно посетил Армению, где он продвинул несколько важных соглашений для наших двух стран. Скоро Соединенные Штаты и Армения совместно заложат фундамент для проекта Трампа «Путь к международному миру и процветанию», который преобразит Южный Кавказ и поможет нашим прекрасным американским энергетическим компаниям получить доступ из Центральной Азии в Соединенные Штаты», — добавил глава Белого дома.