Ռուսաստանը գիշերվա ընթացքում 140 ուկրաինական ԱԹՍ է ոչնչացրել
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ մայիսի 26-ից՝ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 20:00-ից մինչև մայիսի 27-ը՝ ժամը 07:00-ն, հակաօդային պաշտպանության համակարգերը որսացել և ոչնչացրել են ուկրաինական 140 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ):
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, նախարարության տվյալներով՝ ԱԹՍ-ները խոցվել են Բելգորոդի, Վոլգոգրադի, Վորոնեժի, Կուրսկի, Օրյոլի և Տուլայի մարզերի, Կրասնոդարի երկրամասի, Ղրիմի, ինչպես նաև Ազովի և Սև ծովերի ջրերի վրա:
Ռոստովի շրջանի Տագանռոգ քաղաքում հրթիռային հարձակման հետևանքով երկու մարդ վիրավորվել և հոսպիտալացվել է։ Այրվել են ավտոմեքենաներ։

Россия за ночь уничтожила 140 украинских беспилотников
Министерство обороны России сообщило, что с 20:00 26 мая (по московскому времени) до 07:00 27 мая системы ПВО перехватили и уничтожили 140 украинских беспилотных летательных аппаратов.
Как передает “Арменпресс”, со ссылкой на данные министерства, БПЛА были сбиты над Белгородской, Волгоградской, Воронежской, Курской, Орловской и Тульской областями, Краснодарским краем, Крымом, а также акваториями Азовского и Черного морей.
В результате ракетного обстрела города Таганрога Ростовской области два человека получили ранения и были госпитализированы, повреждены автомобили.