«Բոլորին դեմ եմ»-ը Գյումրիում իրականացրեց «Պորտը տեղը դնելու» ակցիան
Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցող «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը Գյումրիում իրականացրեց «Պորտը տեղը դնելու» ակցիան։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ակցիան տեղի ունեցավ նախընտրական քարոզչության շրջանակում:
Կուսակցության ներկայացուցիչները Գյումրու Ռիժկովի ճեմուղում տեղադրել էին ընտրություններին մասնակցող բոլոր 19 ուժերի պատկերներով պաստառ, իսկ քաղաքացիները կարող էին պորտի պատկերով կպչուն թղթերը փակցնել իրենց նախընտրած քաղաքական ուժի խորհրդանիշի վրա, այդ ճանապարհով «պորտը տեղը դնել» տվյալ ուժի:
Կուսակցության ներկայացուցիչները նշեցին, որ իրենց մեղադրում են անլուրջ լինելու մեջ, սակայն իրենց ակցիաները շատ լուրջ են և շատ քաղաքական:
Մայիսի 8-ին մեկնարկել է Հայաստանում հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը, որը կշարունակվի մինչև հունիսի 5-ը։ Ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվել է 19 քաղաքական ուժ՝ 2 դաշինք և 17 կուսակցություն։ «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը ԿԸՀ է ներկայացրել 87 հոգանոց ցուցակ։ Կուսակցության ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ իրենց կուսակցությունը ինքնալուծարվող է, իսկ իշխանության գալու դեպքում 100 օրվա ընթացքում կիրականացնեն իրենց խոստումները և հրաժարական կտան, որպեսզի տեղի ունենան նոր ընտրություններ։ Կուսակցության վարչապետի թեկնածուն իրավապաշտպան Նինա Կարապետյանցն է, որը, հաղթանակի դեպքում, կգլխավորի 100-օրյա կառավարությունը և կպարտավորվի դրանից հետո 10 տարի չզբաղվել քաղաքականությամբ։

Партия «Я против всех» — провела в Гюмри акцию «Вправить пупок»
Партия «Я против всех», участвующая в выборах в Национальное собрание, провела в Гюмри акцию «Вправить пупок».
Как передает Арменпресс, акция прошла в рамках предвыборной кампании.
Представители партии разместили на проспекте Рыжкова в Гюмри плакат с изображениями всех 19 политических сил, участвовавших в выборах, и граждане могли наклеивать стикеры с изображением пупка на символику предпочитаемой ими политической силы, тем самым «установить пупок на нужное место».
Представители партии отметили, что их обвиняют в несерьезности, но их действия носят очень серьезный и сугубо политический характер.
Предвыборная кампания к парламентским выборам в Армении, которые состоятся 7 июня, началась 8 мая и продлится до 5 июня. Для участия в выборах зарегистрировались 19 политических сил: 2 блока и 17 партий. Партия «Я против всех» представила в Центральную избирательную комиссию избирательный список из 87 кандидатов. Представители партии заявили, что их партия - самораспускающася, и если они придут к власти, то выполнят свои обещания в течение 100 дней и уйдут в отставку, чтобы можно было провести новые выборы. Кандидатом от партии на пост премьер-министра является правозащитница Нина Карапетянц, которая в случае победы возглавит правительство на 100 дней и обязуется по истечении этого не заниматься политикой в ​​течение 10 лет.