Բուլղարիայում կայանալիք ավիաշոուն երիտասարդներին կներկայացնի ավիացիոն ոլորտի գրավչությունը․ BTA
Բուլղարիայի ավիացիոն արդյունաբերության ասոցիացիան (BAIA) հայտարարել է, որ Գորնա Օրյահովիցա օդանավակայանում հունիսի 13-ին կհյուրընկալվի ավիաշոու։
Ինչպես հաղորդում է Բուլղարիայի ազգային լրատվական գործակալությունը (BTA), միջոցառումը, որը կկայանա «Երկինքը սկիզբն է. ավիացիոն ոգեշնչում երիտասարդների համար» կարգախոսի ներքո, նպատակ ունի ոգեշնչելու երիտասարդներին և ցույց տալու ավիացիոն ոլորտի գրավչությունը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, միջոցառման շրջանակում կլինեն ինքնաթիռների և անօդաչու թռչող սարքերի ցուցադրություններ, ինչպես նաև ավիացիոն ընկերությունների հետ հանդիպումներ։
Տեղի կունենա օդաչու Նիկոլայ Կալայջիևի կողմից Գինեսի ռեկորդ սահմանելու փորձը. նա թեթև ինքնաթիռով 15 ժամվա ընթացքում 1000 թռիչք և վայրէջք կկատարի։
Ծրագիրը ներառում է նաև հանդիպում ավիացիոն գրքերի բուլղարացի հեղինակների հետ, ինչպես նաև ցուցահանդեսներ և նորարարական տեխնոլոգիաների ներկայացումներ։

Авиашоу в Болгарии представит молодым людям всю привлекательность авиации: BTA
Болгарская ассоциация авиационной промышленности (БАИА), что 13 июня в аэропорту Горна-Оряховица состоится авиашоу.
Как сообщает Болгарское телеграфное агентство (БТА), мероприятие, которое пройдет под девизом “Небо — это начало. Аиавдохновение для молодежи”, призвано вдохновить молодежь и продемонстрировать привлекательность авиационной отрасли.
Как передает “Арменпресс”, в программе мероприятия — демонстрации самолетов и дронов, а также встречи с представителями авиационных компаний.
Пилот Николай Калайджиев попытается установить мировой рекорд Гиннесса: он совершит 1000 взлетов и посадок на легком самолете за 15 часов.
В программу также входит встреча с болгарскими авторами книг по авиации, а также выставки и презентации инновационных технологий.