Թրամփն Իրանի հետ հակամարտության արագ կարգավորման հույս ունի
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հույս է հայտնել, որ Իրանի հետ հակամարտությունը շատ շուտով կավարտվի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարությունը ԱՄՆ ղեկավարն արել է մայիսի 19-ին՝ ելույթ ունենալով Սպիտակ տանն ամերիկացի օրենսդիրների մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջոցառմանը:
«Մենք շատ արագ վերջ կտանք այդ պատերազմին: Նրանք (Իրանը – խմբ.) շատ են ցանկանում գործարք կնքել, նրանք հոգնել են», - հայտարարել է Միացյալ Նահանգների ղեկավարը:
«Դա տեղի կունենա, և տեղի կունենա արագորեն», - հավելել է նա:
Թրամփը կրկին հայտարարել է, որ թույլ չեն տալու Իրանին միջուկային զենք ունենալ։ «Մենք արագորեն վերջ կտանք ամենին, նրանք միջուկային զենք չեն ունենա: Հուսով եմ, որ մենք դա կանենք շատ քաղաքավարի ձևով», - հավելել է նա:

Трамп надеется на скорейшее разрешение конфликта с Ираном
Президент США Дональд Трамп выразил надежду на скорое окончание конфликта с Ираном. Как сообщает Арменпресс, американский лидер сделал это заявление 19 мая, выступая на мероприятии в Белом доме с участием американских законодателей.
«Мы очень быстро закончим эту войну. Они (Иран – ред.) действительно хотят заключить сделку, они устали», — сказал американский лидер.
«Это произойдет, и произойдет быстро», — добавил он.
Трамп еще раз заявил, что они не позволят Ирану обладать ядерным оружием.
«Мы очень быстро покончим со всем, у них не будет ядерного оружия. Я надеюсь, мы сделаем это очень цивилизованным образом», — добавил он.